Kommenteeri

Rannahooajaks vormi: Kuidas eesmärkideni jõuda ja ree peal püsida?

Tekst: Kerttu-Kadi Vanamb
Foto:
Adobe Stock

Eesmärgid, olenemata sellest, kas tegemist on kaalulangetusega või lihtsalt iseenda arendamisega, on elus edasiviivaks jõuks. Mis saab siis kui kaalunumber juba pikemat aega ühe koha peal seisab või eesootav sünnipäev kogu senise töö ähvardab minema pühkida?

Personaaltreener ja naine.fit looja Avely Marjapuu annab nõuandeid, kuidas ree peal püsida ja kui oluline kaalunumber tegelikult on.

Jaga teekond väikesteks tükkideks – Pane kirja lõpueesmärk ja lisa vahe-eesmärgid. Lõppu jõudmine peaks olema vahva teekond, mitte higi ja pisarad. Premeeri end pärast iga väikese eesmärgi saavutamist. Tunnustus iseendale ei pea tingimata olema midagi suurt ja kallist, kas või värsked lilled aknalaual.

Premeeri end väikeste kingitustega, nagu näiteks kimp kauneid lilli.

Ära jää vaid kaalunumbrisse kinni – Teekonda parema iseendani alustades pane kirja alguspunkt. Mõõda strateegilised piirkonnad üle, kaalu end ja tee pildid – see annab sulle kolm viisi iseenda arengut jälgida. Isegi kui tundub, et kaalunumber pärast pidevat tööd ikka ei kuku, siis tegelikult muutub kehakompositsioon ja uusi pilte tehes võid märgata, et oled teinud suurema hüppe kui ise arvanud oled.

Kuula oma keha ka sünnipäevalauas – Süüa võib kõike, mis pole just otseselt söödamatu või mürgine, kuid peo- või sünnipäevalauas ei tasu hulluks minna. Kuula oma keha ja kui kõht on täis, siis ei tasu üle süüa. Tihtipeale tekib arusaam, et sünnipäeval võib endale rohkem lubada, kuid ülesöömisega kaasneb raskustunne kõhus, süütunne peas ja pettumus südames. Ära raiska toitu ja oma heaolu.

Grilli mõistlikult – Eesootav grillihooaeg ei peaks olema vaid liha ja ketšupi söömine, vaid ka grilli ääres saab teha paremaid valikuid. Pane taldrikule salatit, liha ja kartulit või riisi ning tee endale korralik õhtusöök. Ära tee iseendale liiga.

Lisa kommentaar

Email again: