Blogi

Siit leiad põnevaid uudiseid, nippe ja retsepte, mis aitavad end hästi tunda ja igasse päeva veidi vaheldust tuua. Samuti anname soovitusi, kuidas olla hea teiste inimeste ja meid ümbritseva keskkonna vastu. Mõni vahva reisijutt on ka.

Multikultuurne ja põnev Singapur

Multikultuurne ja põnev Singapur

Tekst Ulvi Leinus

Fotod: erakogu

Sanskriti keeles on Singapuri nimi Lõvilinn. See väike linnriik, mille ametlik nimi on Singapuri Vabariik, asub Kagu-Aasias Malaka poolsaare lõunatipus ja ta paikneb ühel suurel ja 54 väikesel saarel. Tema umbes 5,6 miljonilise elanikkonna moodustab kirev rahvaste paabel, sest siin on endale elupaiga leidnud immigrandid Malaisiast, Hiinast, Indiast, Indoneesiast ja mujalt. Selles ühes maailma arenenumas riigis kohtuvad ida ja lääs oma traditsioonide ja modernsusega. Külastajate osaks saab maailmatasemel teenindus, puhtus, suur ajaloopärand ja vaimustav botaaniline mitmekesisus linna parkides ja aedades. Singapuris on suudetud säilitada väga palju Hiina, India ja malai päritolu arhitektuuripärandit ja see teeb Singapurist tõeliselt mitmekesise linna, mis väärib tähelepanu ja pikemat külaskäiku.


Loe lisaks

Terve nagu purikas - need nipid aitavad vormis püsida

Tekst: Ulvi Leinus
Fotod: Adobe Stock

Peagi on käes jõuluaeg ja keha taas hädas liigse maiustamise või toeka õhtusöögiga. Selleks, et see pillerkaaritamiste aeg paermini üle elada, võiks juba praegu teha algust oma harjumuste muutmisega, et jõuluaegsed kiusatused meid nii-öelda rajalt maha ei võtaks.  

Loe lisaks

Vihmamehe loitsud Sitsiilias

Tekst: Ulvi Leinus
Fotod: erakogu

Mind on taas vallutanud soov uurida erinevate maanurkade eluolu. On selgemast selgem, et objektiivse pildi saamiseks tuleb korraldada lähivaatlus. Teen seda kõike selleks, et paremini mõista enda kohta siin taevalaotuse all ja mõtestada oma elurännakut. Kusagil kukla taga tiksuvad küsimused, et mis täpsemalt mind ikka uues kohas kõnetab ja kuidas ma tajun võõras kohas maailma enda ümber. Tahaks teada ka, kas neil, kes ütlevad, et võõrsil on hea, aga kodus on parem, on ikka õigus. Olen iga reisiga vastusele lähemale jõudnud, kuid endiselt ei saa ma midagi kindlalt väita. Niisiis keerame pilgu seekord Sitsiilia suunda. See on meil nii-öelda kindla peale minek, sest ükskõik, milline osa Itaaliast tähelepanu ka ei köidaks, on igal juhul kütkestavalt kauni looduse ja huvitavate ajalooliste vaatamisväärsuste olemasolu tagatud. Peab ütlema, et see ongi hetkel väga tugev argument, et hakata kohe kotte pakkima, sest suvine puhkus on liialt lühikeseks jäänud.
Loe lisaks

Sardiinia sinine taevas

Tekst: Ulvi Leinus
Fotod: erakogu

Kordumatu, ainulaadne ja koduselt sõbralik Sardiinia on suurepärane koht nii aktiivseks kui ka passiivseks puhkuseks. Küllaga jagub liivaseid randu, mis sobivad puhkuseks nii väikeste lastega peredele kui ka neile, keda köidavad koopad või siis mägised matkarajad. Oma elamuse saavad ka toidunautlejad. Siin saarel leidub kõigile midagi, mis elab hiljem edasi mälestustes ja kutsub kasvõi ainult mõtetes sind siia ikka ja jälle tagasi pöörduma.
Loe lisaks

Tagasi Kreetal

Tekst: Ulvi Leinus
Fotod: erakogu

Maailmas on nii palju uusi avastamata kohti ja just seepärast tundubki mõte tagasi minna kohta, kus juba käidud, üpriski sõgedana. Kreetale võid sa aga teha pisikese erandi, kuna taaskohtumise rõõmul ei ole hinda. See on paik, mida sa ei jõua iial ühte reisi ära paigutada ja mis lummab oma eheduses, sest ikka on veel turismist puutumata rannaribasid ja mägiseid matkaradu, mida avastada.
Loe lisaks

Arhiiv