Blogi

Siit leiad põnevaid uudiseid, nippe ja retsepte, mis aitavad end hästi tunda ja igasse päeva veidi vaheldust tuua. Samuti anname soovitusi, kuidas olla hea teiste inimeste ja meid ümbritseva keskkonna vastu. Mõni vahva reisijutt on ka.

Eurooplaste jalajäljed Kagu-Aasias

Tekst: Ulvi Leinus
Fotod: erakogust

Akna taga krabistab vihma ja ilm on kuidagi niruks läinud. Suvised puhkused on puhatud ja hing ihkab uusi seiklusi ja elamusi. Sellel korral tahaks kogeda varasemaga võrreldes midagi sootuks teistsugust . Meie soov on oma silmaga näha, kuidas veereb eluke kaugel Hong Kongis ja Macaos.
Loe lisaks

Miks alkohol pea valutama paneb?

Tekst: Heilika Leinus

Seda, et alkohol tervisele kahjulikult mõjub, teame kõik. Kuid miks see nii on ja mis meid pärast „vägijoogi“ tarbimist kõige hullemast päästab?

Loe lisaks

Reis maailma servale ja sealt veidi edasi - Assoorid ja Portugal

Tekst: Ulvi Leinus

Fotod: erakogust

Juulikuu on just see õige aeg, et mõnda aega tühjalt seisnud kohvrid taas täita ja teele asuda. Sellel korral on vaja jõuda Euroopa mandriosa kõige läänepoolsemasse riiki Portugali. Peab ju oma silmaga nägema, kas Portugal on ikka ainult jalgpall, sardiinid ja värvikirevad azulejo’d, kui kõrged on sõnajalapuud ja kas Atlandi ookeani lained Assooridel on ikka iseäranis võimsad.


Loe lisaks

19 nippi, mis aitavad paremini magada

Tekst: Ulvi Leinus

Fotod: Adobe Stock

Miljonid inimesed üle maailma on hädas halva unega ja Ameerika teadlaste arvates vaevleb neist ligi 15% täieliku unetuse käes. See on murettekitav, kuna mõjutab meie igapäevast heaolu ning tervist. Uni on vajalik meie jõuvarude taastamiseks ning mängib otsustavat rolli ka meie mentaalse poole tasakaalustamisel. Kui inimest vaevab pidev unepuudus, siis võib see kaasa tuua mitmeid tervisega seotud probleeme nagu depressioon, südamehaigused, mäluprobleemid ja samuti on täiendav riski kehakaalu tõusuks.

Tean, et enamik inimesi, kellel on selline probleem, on üpris lootusetud, aga kindlasti on midagi, mis võiks olukorda leevendada, ilma, et peaks kohe kätt ravimite järele sirutama. Siin on paar head võtet mille olen kas ise ära proovinud või millest on abi olnud minu sõpradel ja headel kolleegidel. Proovi järele – ehk on sinulgi neist abi!


Loe lisaks

Arhiiv