Blogi

Siit leiad põnevaid uudiseid, nippe ja retsepte, mis aitavad end hästi tunda ja igasse päeva veidi vaheldust tuua. Samuti anname soovitusi, kuidas olla hea teiste inimeste ja meid ümbritseva keskkonna vastu. Mõni vahva reisijutt on ka.

Reis tõusva päikese, samuraide ja geišade maale

Tekst: Ulvi Leinus
Fotod: erakogu

Kui igal aastal puhkevad õide sajad tuhanded kirsipuud, saab Jaapanist ühtäkki maailma uudiste keskpunkt. Usun, et just siis õhkavad nii mõnedki meist, et nii tahaks ise ka oma silmaga seda ilu ja õitemerd näha. Äkki sõidaks sinna lihtsalt kohale ja vaataks, millega tõusva päikese maa meid üllatab. Kas tõesti on sel maal meile näitamiseks ainult kirsiõied, kõrgtehnoloogilised vidinad ja pilvelõhkujad?
Loe lisaks

Horvaatia ja Veneetsia puudutus

 Tekst: Ulvi Leinus

Fotod: erakogu

Nüüd on see siis tehtud - puhkus jälle planeeritud ja teekond Horvaatiasse Istra poolsaarele ning Veneetsiasse võib alata. Igal aastal meelitab Aadria meri magnetina sadu tuhandeid turiste kaema Horvaatia imelist loodust, päikselisi randu ja ajaloolisi vaatamisväärsusi, millest paljud on UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud.


Loe lisaks

Valmis 15 minutiga: kolm ohtlikult maitsvat toitu

Tekst: Heilika Leinus

Kuigi ühtaegu tevisliku ja maitsva toidu valmistamine võib näida ületamatu väljakutsena, on see tegelikult imelihtne. Siit leiad paar retsepti, mille järgi kokkamine võib lausa ohtlikuna tunduda, sest need kõigest 15 minutiga valmivad toidud viivad keele alla ja panevad suu vett jooksma.

Loe lisaks

Agaavide saladus: armsad pikk-nina nahkhiired

Tekst: Ulvi Leinus
Toimetanud Heilika Leinus

Mehhikos pole looduslikult kasvava agaavi peamisteks tolmendajateks mitte putukad, vaid hoopis väike pikk-nina nahkhiir, kes öötundidel taime õienektariga maiustab.
Loe lisaks

Arhiiv