Kommenteeri

Suurepärased tooted Kräuterhaus Sanct Bernhardilt

Saksakeelne algtekst: Kräuterhaus Sanct Bernhard
Eestikeelne kokkuvõte: Ulvi Leinus

Kräuterhaus Sanct Bernhard toodab väga kvaliteetseid toidulisandeid, loodusravimeid ja kehahooldustooteid nii Saksamaa olümpiasportlastele kui kõigile teistele huvilistele. 1903. aastal asutatud ettevõttes töötab üle 500 inimese, kellest suur osa on tunnustatud farmatseudid, toitumisspetsialistid ja teadlased.

                                     

Kräuterhaus Sanct Bernhard sai alguse 1903. aastal Düsseldorfis, kus pakendati ja turustati taimeteesid ning registreeriti kaubamärk Sanct Bernard. Nii nagu enamus ettevõtteid, oli ka Kräuterhaus Sanct Bernand alguses väike pereettevõte, mis on oma 119-aastase ajaloo jooksul kasvanud tänapäevaks suureks tootmisettevõtteks, mille peakorter asub looduskaunis Bad Ditzenbachis Švaabi Alpides.


                                                                 Foto: Kräuterhaus Sanct Bernhard

Esmaklassilised tooted
Hetkel on enam kui 500 töötajat ametis, et tuua tarbijateni rohkem kui 900 erinevat toodet. Tootmises on kehahooldustooted, kosmeetika, tervisetooted, toidulisandid ja maitsvad taimeteed. Kräuterhaus Sanct Bernhard kasutab oma toodetes alati esmaklassilisi, hoolikalt valitud essentse, ekstrakte ja taimseid toimeaineid. Kui vähegi võimalik ja otstarbekas, on tooraine taimne või mineraalne. Igat toorainet kontrollitakse ülima põhjalikkusega, mis tagab maksimaalse, rangetele nõuetele vastava kvaliteedi. Sealses laboris töötavad oma ala tõelised eksperdid. Kuna valmistooted väljuvad ettevõttest pärast labori lõplikku kinnitust, on Sanct Bernhardi kosmeetika väga nahasõbralik ja toidulisandid väga kõrge kvaliteediga.

Hinnatud tippsportlaste seas
Sanct Bernhard Spordi sarjaga on ettevõte positsioneerinud end üld-, võistlus- ja tippspordis. Juba mitu aastat on turul oldud eriti edukad sportlastele ja tervisesportlastele mõeldud toidulisandid ja kehahooldustooted. Mitmed tooteauhinnad on tõestuseks Sanct Bernhardi eksklusiivsusest.

Alates 2007. aastast on Baieris asuv Saksamaa suurim olümpiabaas oma tippsportlaste eest hoolitsemisel tuginenud Kräuterhaus Sanct Bernhardi teadmistele.

Saksamaa tippsportlased hindavad kõrgelt Kräuterhaus Sanct Bernhardi tooteid.
Foto on illustreeriv. Foto: Adobe Stock

Imeline ürdiaed ja šokolaadikohvik
2010. aastal avas ettevõte erilise aia, mis ergutab kõiki meeli ja kutsub lõõgastuma. Algselt 3000 m² suurune aed on tänaseks päevaks laienenud 4500 m² suurusele alale, kus saab näha umbes tuhandet erinevat taimeliiki ja erinevaid teemaalasid. Peale selle asub Bad Ditzenbachis ka 400 m² ostu- ja elamuskeskus, kus huvilised saavad tutvuda ettevõtte ajaloo ja toodanguga. 2012.aastal avati kauplus Göppingenis, kust leiab kogu Kräuterhaus Sanct Bernhardi omatoodangu.

2013. aastal avati Bad Ditzenbahis tore kohvik, mis pakub Sanct Bernhardi sõpradele meeli hellitavaid naudinguid. Siin saab meeldivas õhkkonnasnautida nii head hommikusööki kui ka iganädalaselt vahelduvate roogadega lõunasööki, Kräuterhausi pagarite tehtud kooke, mahlakas-koorest jäätist ja maitsvaid suupisteid. Parimatest koostisosadest valmivad kohapeal käsitsi valmistatud šokolaadid ja pralineed. Valikust ei puudu ka koogid erilisteks puhkudeks.

Uued moodsad hooned ja tootmisliinid
2018. aastast on firma käsutuses uus logistikakeskus, mille komplekteerimissüsteemi täisvõimsuseks on igapäevaselt pakkida 16 000 saadetist. Logistikakeskuse hoone ülemisel korrusel paikneb õlikapslite tootmine kahe tootmisliiniga ja selle tootmismaht on kuni 130 000 kapslit tunnis. Nõudluse suurenemine on tinginud peagi valmiva kolmanda tootmisliin kasutuselevõtu. Peagi hakatakse tootma ka plastist purke omatoodangu tarvis. Logistikakeskuse kõrval asub laokompleks, kus on ruumi 3300 kaubaalusele. Ladu on varustatud kaasaegse tehnoloogia ja kliimaseadmetega, mis tagavad range hügieeni ja temperatuurieeskirjade täitmise. Ravimeid toodab Kräuterhaus lähtudes kõigist ravimite tootmiseks vajalikest GMP (Good Manufacturing Practice) eeskirjadest.

Kräuterhaus Sanct Bernhardi tootmisliinide ääres ja laboris töötavad oma ala tõelised eksperdid.
Foto on illustreeriv. Foto: Adobe Stock

Ka tuleviku suundumuseks on jätkata uute, uuenduslike toodete väljatöötamist, mis aitavad kaasa kõigi klientide tervisele, ilule ja heaolule. Kräuterhaus Sanct Bernhardi kvaliteedijuhtimissüsteem on sertifitseeritud vastavalt toiduohutusstandardile ISO 22000:2018.

https://www.sanct-bernhard.com/about-us/temp/explorer/files/qualitaet/Ditzenbach_en01.pdf

Sertifitseeritud mahetooted
Kõik Kräuterhaus Sanct Bernhard spetsiaalselt märgistatud BIO-toodete tootmiseks vajalikud koostisosad pärinevad sertifitseeritud maheviljelusest. Neutraalse ja sõltumatu kontrolli tarvis on kaasatud Saksamaal riiklikult tunnustatud ettevõte. Alates 2005. aastast kontrollib Sanct Bernhardi mahetooteid riiklikult tunnustatud kontrollimisettevõte Kiwa BCS Öko-Garantie GmbH, mille kood riiklikus registris on DE-ÖKO-001. Selle kontrollimiskeskuse väljastatud sertifikaat on tõestatud kvaliteedi märk.
https://www.sanct-bernhard.com/about-us/index.php?module=explorer&index[explorer][action]=download&index[explorer][file]=qualitaet/bio-zertifikat-en-2022.pdf

Oluline panus loodushoidu
Kräuterhaus Sanct Bernhard väärtustab väga elamisväärse puhta keskkonna säilitamist. Sel põhjusel on saadud ka tunnustus „ECOfit ettevõte”. Sanct Bernhard on võtnud endale vastutuse järgida ökoloogilisi põhimõteid ja rakendada neid oma äriprotsessidesse ning seeläbi vähendada nii negatiivseid keskkonnamõjusid kui ka kulusid. Päikeseenergia tootmiseks vajalike süsteemide järjekindla paigaldamisega ma hoonetesse on Sanct Bernhard püsivalt välja töötanud säästvad toiteallikad. Nii suudeti näiteks 2017. aastal toota ca. 400 000 kWh elektrienergiat keskkonnasõbralikul viisil. Firma eesmärk on jätkata energiaressursside säästvat ja keskkonnateadlikku kasutamist. See hõlmab näiteks energiasäästlike tootmishooneid, sõidukeid ja tootmismasinate planeerimist kui ka tootmisseadmete hankeid. Töötatakse selle nimel, et leida uusi ja uuenduslikke lahendusi esmaklassiliste toodete tootmisel ja nende viimisel lõpptarbijani.


Lisa kommentaar

Email again: